Правила

1. Умови участі

1.1. До гри допускається команда, учасники якої мають вік не менше 18-и років, з огляду на екстремальність даного виду спорту.

1.2. До складу команди повинно входити мінімум 5 чоловік.

1.3. Прийняття бійця в члени команди є індивідуальною прерогативою самої команди і відбувається за внутрішніми правилами команди.

1.4. Кожна команда повинна мати власну оригінальну назву, з якою вона буде проводити ігри з іншими командами.

1.5. У кожної команди повинен бути свій командир і його заступник, що представляють інтереси команди при переговорах з іншими учасниками гри, що представляють інші команди.

1.6. Всі учасники грають на добровільній основі і не мають один до одного жодних претензій за можливі наслідки, пов'язані з грою.

1.7. Кожному гравцеві рекомендовано мати екіпіровку у вигляді військового камуфльованого одягу, рукавички, засоби захисту у вигляді пластмасових наколінників і налокітників (щитків).

1.8. Участь у грі організованій страйкбольним клубом "СОВА" означає Вашу автоматичну згоду на всі види фото і відеозйомок Вашої персони і публічне використання цих матеріалів організаторами без отримання додаткової згоди з Вашого боку.

1.9. Необхідною умовою допуску команди до ігор, є індивідуальні відзнаки команди (або загальні для команди елементи уніформи - шеврони, нашивки, кокарди, головні убори, пов'язки і т.д.). Винятком є команди, що моделюють або реконструюють підрозділ, уніформа якого не передбачає відзнак.

1.10. Необхідною умовою є: наявність у кожного гравця захисних окулярів або маски на очі, які повинні закривати очі у всіх напрямках. Перед грою кожен новий вид захисту повинен бути протестований шляхом прострілювання в притул з найпотужнішої зброї.

1.11. Кожен гравець зобов'язаний мати помаранчеву пов'язку на голову. Пов'язка символізує, що даний гравець убитий і залишає поле бою. Гравець, який не має при собі пов'язки - до гри не допускається.

1.12. Для постійних відвідувачів клубу "Сова" участь в іграх з своїм приводом безкоштовна, гравці  що відвідують ігри інших клубів до гри допускаються на платній основі.

1.13. Дані правила та умови участі встановлені для всіх команд, які вирішили вступити в гру.

1.14. У разі виникнення спірних питань можливі переговори, але їх результати не повинні суперечити основним правилам страйкболу.

1.15. Команда не згодна з правилами, до гри не допускається! Команда, яка систематично порушує правила - дискваліфікується і видаляється з поля бою. Протягом наступного місяця дискваліфікована команда може подати заявку на гру. Рішення до допуску приймається загальними голосуванням. Друга дискваліфікація тягне за собою видалення без права реабілітації. Окремі гравці дискваліфікованої команди можуть бути допущені до гри за результатом голосування ради командирів.

2. Дії під час гри

2.1. Гра проходить на заздалегідь обумовленою території.

2.2. Можливе використання дозволених видів радіостанцій, лазерних прицілів, ліхтарів, петард, а також військового спорядження.

2.3. «Убитим» гравцем вважається гравець в наступних випадках: влучення з зброї в будь-яку частину спорядження або тіла - тулуб, голову, руки або ноги; потрапляння хоча б однієї кульки в результаті вибуху імітації ручної гранати, знаходження в радіусі 5 метрів від вибуху імітації гранати (ігрова імітація гранати без вражаючого елементу робить на гравця тільки моральний та психологічний вплив).

2.4. «Убитий» учасник гри одягає на голову помаранчеву пов'язку (в сутінки і нічний час - позначає себе червоним мигаючим ліхтарем) і покидає зону бою з піднятими руками у відведене для цього місце і знаходиться там до повного закінчення поточного бою. Він не має права спілкуватися з граючими, передавати їм зброю, боєприпаси або спорядження, відволікати гравців від гри. Вибувшим з гри забороняється робити постріли зі зброї і підривати вибухові пристрої, щоб не збивати з пантелику помилковим шумом решту учасників, які продовжують гру.

2.5. Попадання в зброю і рикошет за потрапляння не зараховується.

2.6. Дружній вогонь (попадання в бійця своєї ж команди) - зараховується як звичайне «смертельне» влучання.

2.7. Рекомендується з дуже близьких відстаней, по можливості, не робити пострілів в голову та інші травмонебезпечні ділянки тіла - пах і т.д.

2.8. Технічні проблеми гравця є проблемами індивідуального характеру і не впливають на хід гри.

2.9. Гра ведеться з розрахунком на повну чесність. Якщо гравець відчув, що в нього влучили, або, якщо з деякої причини він не відчув попадання, але стілявший в нього противник впевнено вкаже, що він його вбив, то гравець зобов'язаний піднявши руки зі зброєю вгору, голосно вимовити, що його вбили і швидко вийти з ігровогї території в безпечне місце.

2.10. Суперечка під час гри. Якщо під час гри між 2-ма і більше гравцями виникає суперечка (пов'язана з попаданням одного в іншого і т.п.), то всі залучені в суперечку гравці дискваліфікуються на час поточної гри і покидають ігрове поле, віддалившись в базовий табір.

3. Некомбатанти

3.1. До «некомбатантів» відносяться всі особи, які перебувають на ігровий території, але не беруть безпосередньої участі в грі. У тому числі: діти, фото і кінооператори, спонсори, журналісти, а так само місцеві жителі і туристи.

3.2. «Некомбатанти», прибувши з якою-небудь з команд, щоб уникнути непорозумінь весь час гри знаходяться в базовому таборі (місце, на території якого заборонено проводити ігрові дії) або поза зоною проведення ігрових дій. У разі недотримання «некомбатантів» вищевикладених вимог вся відповідальність за можливі наслідки покладається на них.

3.3. Відносини з туристами, місцевими жителями, грибниками і рибалками, іншими «некомбатантами» повинні бути рівними і нейтральними. Виникнення конфліктних ситуацій і вирішення їх силовими методами не допускається.

4. Полонені

4.1. Випадки, в яких гравець може бути узятий в полон.
4.1.1. У гравця виникли технічні неполадки і у нього немає можливості покинути свою позицію без ризику бути «убитим» (оточений, затиснутий противником).

4.1.2. У гравця закінчилися боєприпаси і в момент перезарядки він опинився на лінії вогню противника (в даний момент гравець не може зробити постріл, не ризикуючи бути «убитим» з близької дистанції).

4.1.3. Гравець опинився на лінії вогню на близькій (до 1,5 метра) дистанції, причому він не бачить супротивника (противник ззаду, збоку за укриттям і тримає гравця на прицілі).

4.2. У разі якщо гравець опинився в ситуаціях перерахованих в п. 4.1.1, 4.1.2,4.1.3 він зобов'язаний здатися в полон або «померти».

4.3. У разі якщо гравець потрапив у полон, він зобов'язаний чесно відповісти на всі поставлені питання, які стосуються гри. Після цього полоненого можна утримувати в полоні до кінця бою / поточної гри /, але не більше 2:00. При цьому полонений зобов'язаний виконувати вказівки сторони, що взяла його в полон. Залежно від рішення сторони що взяла в полон, гравець може бути розстріляний або відпущений.

4.4. Полонений зобов'язаний від'єднати магазини від усієї своєї зброї і покласти їх у кишеню, подсумок. На вимогу видати секретні документи (карти та інші документи, що мають безпосереднє відношення до гри) полонений зобов'язаний видати їх. Гравці мають право поверхнево обшукати полоненого, на предмет прихованої зброї. Взятий в полон не має право використовувати імітаційний гумовий ніж. Використання ножа не зараховується.

4.5. Заборонено.
4.5.1. Принижувати, ображати, влаштовувати тортури і геноцид військовополонених.

4.5.2. Відбирати у полонених зброю, боєприпаси, спорядження (якщо таке не передбачено організаторами і не обумовлено ??сценарієм).

4.5.3. Використовувати полонених як «живий щит». Використовувати полонених як заручників.

4.6. Якщо полонені є з двох сторін, вони можуть бути обміняні з обопільної згоди. Домовленість між сторонами здійснюється парламентером.

5. Техніка

5.1. Техніка рухається тільки по дорогах зі швидкістю не більше 20 км / год.

5.2. Використовувати автомобіль як укриття для стрільби з землі заборонено.

5.3. Посадка або десантування з техніки проводитися тільки з моменту повної зупинки.

5.4. Заборонено ховатися технікою що зупинилася.

5.5. Водій не є гравцем.

5.6. Всі бічні вікна в техніки повинні бути опущені. Крім вантажівок у випадку, якщо в кабіні тільки водій.

5.7. Знищення і захоплення техніки (якщо це передбачено організаторами та обумовлено ??сценарієм).

5.7.1. При обстрілі техніка зупиняється.

5.7.2. Дозволяється кидати в техніку гранати.

5.7.3. Знищенням техніки вважається вибух «гранати» в кузові автомобіля (правила не діють на БМП і БТРи). На техніці піднімається білий прапор, техніка вважається виведеною з ладу на 30 хвилин. По закінченню 30 хвилин білий прапор прибирається і техніка готова до використання.

5.7.4. Під час використання техніки будь-якою зі сторін на ній вивішується прапор сторони що захопила техніку.

5.7.5. Техніка в радіусі 10 м. Від якої немає жодного гравця, може бути захоплена.

6. Зброя

6.1. В якості зброї використовуються 6 мм пневматичні копії бойової зброї промислового виробництва, виготовлені з металу, abs-пластика або легких сплавів. Всі ці моделі стріляють пластиковими кулями промислового виробництва / bb's /, калібру 6 мм. вагою від 0.08 м до 0.43 м

6.2. Імітації вибухових пристроїв виготовляється на основі петард промислового виробництва Корсар №4.

6.3. Допускається при виготовленні імітації ручної гранати заміна вищевказаного кульки сухим горохом.

6.4. Допускається використання петард без вражаючого елементу - для психологічного впливу на супротивника.

6.5. Використання піротехніки має бути обумовлено командирами до початку гри, якщо інше не встановлено федерацією.

6.6. Всі нововведення перед використанням у грі повинні бути випробувані на представниках своєї команди, і схвалено або не схвалити ними до реального використання в грі.

6.7. Поділ на категорії (штурмова гвинтівка, кулемет, снайперська гвинтівка) проводити по антуражності увазі.

6.8. Для допуску до гри тюнінг зброї, а саме швидкість вильоту кулі повинен відповідати наступним нормам.

6.8.1. Максимально швидкість вильоту кулею 0.2 г. для штурмової гвинтівки 130 м.с.

6.8.2. Максимально швидкість вильоту кулею 0.2 г. для кулемета 160 м.с. Дистанція 20 м.

6.8.3. Максимально швидкість вильоту кулею 0.2 г. для снайперської гвинтівки 250 м.с. Дистанція 20 м.

6.8.4. Максимально швидкість вильоту кулею 0.2 г. для пістолета 120 м.с.

6.9. Кулемет повинен являти собою антуражную копію реального кулемета.

6.10. Дистанція для використання кулемета з тюнінгом 140-160 м.с. повинна бути не менше 20 м.

6.11. Снайперська гвинтівка повинна являти собою антуражную копію реальної снайперської гвинтівки. На снайперську гвинтівку повинен бути встановлений оптичний приціл з кратністю не менше 3х. Заборонено наявність автоматичного вогню незалежно від наявності режиму на прототипі.

6.12. Дистанція для використання снайперської гвинтівки з тюнінгом 160-250 м / с повинна бути не менше 25 м.

6.13. Використання зброї зі швидкістю вильоту кулі 140 м.с. і вище передбачає обов'язкову наявність додаткової зброї у гравця зі швидкістю вильоту не більше 120 м.с.

6.14. Максимальний люфт швидкості +/- 5 м.с.

6.15. Всі виміри проводяться кулею вагою 0.2 г.

6.16. Заборонено піднімати і відкидати ініційовану гранату. У разі виникнення небезпеки нанесення фізичного ушкодження гранатою, гравці зобов'язані відвернутися від гранати і закрити голову руками.

7. Ножі

7.1. До гри допускаються нетравмонебезпечні репліки ножів, виготовлені з гуми або м'якого пластику з округленим (затупленим) вістрям і ріжучими крайками.

7.2. "Вбивство" ножем: ніж тримається за рукоятку, лезо направлено вперед. Позначення удару: в корпус (легкий стусан). Кінцівки, шия і голова заборонені до нанесення удару. "Убитий" ножем мовчки одягає пов'язку (включає червоний миготливий ліхтарик) і йде. Дотик ножем дозволено наносити лише в область тіла вище пояса і нижче шиї, і не більше одного разу на одного і того ж людини.

7.3. Забороняється проводити торкання ножем під час стрибка або на бігу.

7.4. Забороняється блокувати торкання ножем або застосовувати прийоми рукопашного бою під час торкання ножем, як однієї, так і іншій стороні.

7.5. Заборонено метання ножа.

8. Обмеження

8.1. Забороняється приймати участь у грі без захисних окулярів або захисної сітки.

8.2. Забороняється стрільба по некомбатантів.

8.3. Забороняється будь-яке з'ясування стосунків між гравцями під час гри.

8.4. Забороняється участь у грі особам у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

8.5. Забороняється використання у грі будь-яких інших видів зброї, які не відповідають за технічними параметрами зброї указному в даних правилах.

8.6. Забороняється застосування елементів рукопашного бою під час гри.

8.7. Забороняється використання стробоскопічного режиму в тактичних ліхтарях, крім короткочасного миготіння 1-2 сек при перемиканні режиму.

8.8. Забороняється використання ЛЦУ потужністю більше 5МВт.

8.9. Забороняється стрілянина "по сомалійські" зі зброї, що має обмеження по дистанції (кулемети, снайперські гвинтівки).

8.10. Забороняється використання фабричних димів на основі метанхлорідних сумішей (приклад: РДГ-2х і РДГ-П).

8.11. Забороняється використання РСП та РОП (армійських ручних сигнальних та освітлювальних патронів).

8.12. Допускається використання піротехнічних імітацій гранатометів, підствольних гранатометів, реактивних гранатометів, ракетних установок, мінометів і артилерійських систем.
Заряди таких імітацій (гранати, міни, снаряди тощо) повинні складатися з двох частин - пусковий частини і розривної.
Допускаються заряди, в яких використовуються розривні частини на основі петард промислового виробництва потужністю еквівалентної чи меншою "Корсар 4".
Допускаються заряди, пускова частина яких, забезпечує безпеку при попаданні розривної частини в людини в упор.
8.13. Допускається використання димів тільки промислового виробництва, за винятком зазначених у Пункт 8.10

8.14. Заборонено використання будь-якої піротехніки на реактивній тязі.

8.15. Закладку і ініціацію ігровий піротехніки (імітатори вибухів та інш) робить тільки офіційно сертифікований піротехнік (фірма). Рекомендовані кольори для позначення піротехніків і небезпечних зон помаранчевий і жовтий, вночі проблискові вогні оранжевого або жовтого кольору. Правило не відноситься до імітацій на основі "Корсар4", дозволеного до вільного продажу.

8.16. Забороняється використання саморобних димових шашок.

8.17. Забороняється використання гранат, димів та інших піротехнічних пристроїв з відкритим вогнем у пожежонебезпечний час (травень-вересень).

8.18. Забороняється використання димів в будівлях.

9. Відповідальність гравців

9.1. Гравець, який отримав травму під час гри, несе повну відповідальність за всі наслідки. Команда не несе відповідальність за безпеку гравців, але зобов'язана надати першу медичну допомогу в разі необхідності такої.

9.2. Виконання даних Правил дозволяє мінімізувати ймовірність отримання травми гравцями на іграх, а також уникнути спірних моментів негативно впливають на хід гри.

9.3. Організаторам дозволено додавати на ігри додаткові пункти правил (приклад: доповнення Мілсім, АРВ ..).